• Przegląd twórczości kresowej

• Wyjazd do SP Nr 8 w Bojkowie na VIII PRZEGLĄD TWÓRCZOŚCI KRESOWEJ po raz kolejny zakończył się sukcesem dla reprezentantów naszej szkoły. Lena Mandok z kl. III piosenką "Mam gitarę" wyśpiewała I miejsce i będzie występować podczas czerwcowej Gali Artystów klas I-III.

Natomiast Maja Malczewska i Aga Nowak z kl. IV piosenką. "W Stryjskim Parku" zajęły II miejsce w swojej kategorii wiekowej. Gratulujemy!

• Dzień Pluszowego Misia

• Niewiele starsze, a niezwykle zdolne i zorganizowane dziewczynki z kl.IV pod kierunkiem p. G. Weingarth przygotowały i zaprosiły do wspólnej zabawy młodszych uczniów. Po raz 14 już okazją były obchody Dnia Pluszowego Misia. Brawo dziewczynki!

• Wygrać ze smogiem

•

24 XI w obecności zaproszonych gości p. Aleksandry Józefowicz i p. Haliny Stolarczyk z fundacji Otwarty Plan p. M.Młynek i p. A. Śliwka podsumowały wydarzenia szkolne związane z realizacją Tygodnia Ekologii, który w tym roku przebiegał pod hasłem "Wygrać ze smogiem". Teksty własne starszych uczniów przekazane w formie piosenek i  wierszy zachwyciły widzów,. Treść i forma przekazu naszych uzdolnionych uczniów  zasłużyły na wiele komplementów ze strony  zaproszonych gości. Gratulujemy nauczycielom i uczniom zaangażowania w realizację projektu, a organizatorkom podsumowania i uczniom pomysłowości.

• Międzyszkolny konkurs wiedzy "Jesteśmy Polakami"

• A to Asy z trzeciej klasy!

Uczniowie klasy III Roch Pieprzyca i Adam Gawlik reprezentowali naszą szkołę w Międzyszkolnym konkursie wiedzy "JESTEŚMY POLAKAMI" .  Chłopcy posiadają wiedzę na temat swojej ojczyzny, która zapewniła im pierwsze miejsce w tym konkursie. Brawo!

•

Podniosłą uroczystość z okazji Święta Niepodległości przygotowali  pod kierunkiem p. K. Kozioł i p. G. Weingarth uczniowie

z klasy III i IV. Na szkolnej scenie wszystko zachwycało. Wspaniale przygotowani do inscenizacji uczniowie

w bardzo przystępny sposób podzielili się swoją wiedzą na temat drogi Polski do odzyskania niepodległości.

• Tydzień Ekologii

•

W dniach od 30.10.17 do  03.11.17 w naszej szkole odbył się kolejny już Tydzień Ekologii, tym razem pod hasłem "Wygrać ze smogiem".

W tym czasie uczniowie brali udział w lekcjach tematycznych, warsztatach prowadzonych przez edukatorów z Fundacji "Otwarty plan", tworzyli prace artystyczne (plakaty i formy przestrzenne), uczyli się i układali piosenki , a w klasach zostały wykonane gazetki tematyczne.

Dzięki tym działaniom uczniowie mogli wykazać się różnorodnymi umiejętnościami, a przy okazji zdobyli konkretną wiedzę na temat smogu i jego wpływu na zdrowie człowieka. Wszyscy z dużym zaangażowaniem pracowali nad realizacją poszczególnych zadań projektowych, a prace, które są tego efektem zdobią szkolne korytarze. Brawo!!!

M. Młynek

• Konkurs Papieski

•

24.10.2017 odbył się szkolny konkurs religijny, przeznaczony dla klas IV-VII pod hasłem „Co wiesz o papieżu?” Uczniowie odpowiadali na piętnaście pytań z życia i nauczania Jana Pawła II. Głównym celem tej inicjatywy jest rozpowszechnianie bogactwa myśli i czynu papieża wśród dzieci i młodzieży. Konkurs Papieski kształtuje twórcze myślenie, stwarza możliwość skonfrontowania własnych przekonań z przesłaniem papieża Polaka. Jest zaproszeniem do pogłębiania wiedzy z zakresu katolickiej nauki społecznej. Konkurs przeprowadziła pani Agnieszka Śliwka.

Zwycięzcami zostali:

Zosia Czyszczoń kl. IV - I miejsce

Emilia Bojda kl. VII - II miejsce

Jan Młynarczyk kl. VI - III miejsce

Sponsorem nagród dla zwycięzców i słodyczy dla uczestników był ksiądz K. Matauszek.

• W Muzeum Chleba

•

Świat sprzed kilkudziesięciu i więcej lat może być ciekawy? Zainteresowanie najmłodszych uczniów dało pozytywną odpowiedź na to pytanie.

• Nowy rok szkolny się zaczął....

•

Uczennice klasy V  wierszem i piosenką uświetniły uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2017/18.

'Niezwykle "udana zgraja" pierwszoklasistów została pasowana na uczniów naszej szkoły.