• Spotkanie ojców i synów z ... dronami

•      26 października 2023 r. odbyło się spotkanie ojców i synów (i nie tylko) z dronami. Uczestnikom tego spotkania zagwarantowano naukę przez zabawę i szczyptę adrenaliny wynikającej
            ze współzawodnictwa.

Zabawa w programowanie miała miejsce 25.10.2023. W ramach spotkania uczniowie klas 4-6 mieli okazję zaplanować lot drona Tello oraz poznać możliwości techniczne tego typu jednostki.

• Pierwsze kroki w robotyce

•    Uczniowie klasy I zapoznali się z elementami zestawu LEGO® Education SPIKE™ Prime. Pierwsze zadanie polegało na tworzeniu dowolnych budowli statycznych.

Kolejne zajęcia będą wymagały konstruktywnego myślenia, którego efektem będzie ruchoma huśtawka - LEGO Spike Prime. Zestaw zawiera różne elementy, takie jak silniki, czujniki, a także specjalne klocki do budowy robotów. Dzięki temu dzieci mogą tworzyć własne roboty, które potrafią się poruszać.

• Dzień Edukacji Narodowej

•     W naszej szkole, uczniowie z kółka teatralnego, przygotowali uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Rozrywkowa forma przedstawienia ukazała drzemiące w naszych uczniach talenty aktorskie, a zabawne teksty wywoływały uśmiech na ustach zarówno uczniów, jak i kadry pedagogicznej oraz administracyjno - obsługowej. Dziękujemy!

• W klasie trzeciej

•      W klasie III na zajęciach plastycznych powstały ciekawe płaskorzeźby z gliny. Dzieci, sugerując się tematem "Co bociany widziały, jak odlatywały", tworzyły interpretacje własnych pomysłów. Młodzi artyści doskonale poradzili sobie z tą pracą.

• Najmłodsi uczniowie w szkole...

•      Pierwszoklasiści zdążyli już zaprzyjaźnić się ze szkołą. W zabawach dowolnych dzieci nabywają umiejętność kierowania własnym zachowaniem, dostosowują się do norm i reguł, uczą się cierpliwości i koleżeńskości. Najmłodsi uczniowie stawiają też pierwsze kroki w pracach grupowych, które tworzą lepszą atmosferę w klasie. Wspólnie wykonywana praca sprawia, że dzieci dobrze się bawią
            i nawiązują relacje między sobą. Praca grupowa uczy wspólodpowiedzialności za jej efekt, daje poczucie przynależności do grupy, a wspólne wykonywanie zadań to również wzajemne wsparcie
            w trudnościach, umiejętność słuchania siebie nawzajem i okazja do poznawania się.

• Wiedza ciekawie podana

•

W ramach X edycji Programu grantowego mPotęga finansowanego przez Fundację mBanku, uczniowie naszej szkoły rozpoczęli realizację projektu pt. „Zabawa w programowanie”.

Za nami pierwsze zajęcia, na których uczniowie klas 4-6 mieli możliwość poszerzenia swojej wiedzy na temat zasad działania bezzałogowych statków powietrznych oraz zapoznania się z dronami edukacyjnymi TELLO.

Nad realizacją czuwa Pani dr inż. Aleksandra Mierzejowska, pracownik Politechniki Śląskiej, Wydziału Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej.