• Dzień Dobrych Uczynków

•     W naszej szkole też pamiętaliśmy o obchodzonym 19 maja Dniu Dobrych Uczynków. Taki dzień zachęca do zmiany swoich nawyków, ale przede wszystkim uwrażliwia na drugiego człowieka, zwierzę, sytuację. Jest okazją do promowania wzorowych zachowań i bezinteresownego gestu. Szkolne Koło Wolontariatu przygotowało miłe niespodzianki dla uczniów. W akcję włączyły się też dziewczynki
            z klasy IV, a miłych gestów  nie brakowało w tym dniu ze strony całej społeczności szkolnej.

• Uroczyste otwarcie boiska wielofunkcyjnego

•     Spełniło się marzenie naszej społeczności szkolnej. 21 kwietnia 23 r. nastapiło długo wyczekiwane, oficjalne otwarcie boiska wielofunkcyjnego przy szkole. Uczniowie i inni mieszkańcy osiedla mają komfortowe warunki do uprawiania kilku dyscyplin sportowych. Obiekt zawiera w swojej przestrzeni boisko do piłki nożnej, siatkówki i  koszykówki, bieżnię dwutorową, zeskok do skoku w dal i małą trybunę sportową. Przy okazji powstał też nowy plac zabaw.Otwarcie miało oficjalny charakter. Swoją obecnością zaszczyciło nas wielu wspaniałych gości, z Wiceprezydentem Gliwic, panią Ewą Weber na czele. Każdy pracownik szkoły, pani dyrektor, nauczyciele, kadra administarcyjno - obsługowa oraz panowie Krzysztof Dylong i Andrzej Weingarth, przyczynili się do tego, że uroczystość została perfekcyjnie przygotowana i przeprowadzona - "Otwarciu boiska towarzyszyły występy artystyczne uczniów, które zrobiły niesamowite wrażenie na przybyłych gościach" - cytat z https://www.facebook.com/EwaWeberGliwice/posts/717827840258804

• Sukces na szczeblu wojewódzkim

•    Z ogromną przyjemnością przekazujemy informację o sukcesie uczennicy kl.III Laury Foit. Laura była naszą reprezentantką w XV Wojewódzkim Konkursie Poezji K. Jana Twardowskiego, który odbył się 25 IV 23 r. w ZSP 11 w Gliwicach. Laura zachwyciła jury recytacją wiersza "Obiecanki cacanki". Zdobyła w tym konkursie I miejsce, co ucieszyło ją samą i nas wszystkich. Gratulujemy Ci Lauro tego sukcesu!

• Na wycieczce

•     Uczniowie klas II i III mogli poczuć klimat dawnych czasów spędzając miłe chwile w Muzeum Chleba, Nauki i Ciekawostek w Radzionkowie. Lekcja w dawnej klasie szkolnej (wszyscy siedzieli w dawnych, drewnianych ławkach szkolnych) – historia nauczania, zwyczaje panujące przed laty w szkołach, dawne książki, elementarze, materiały piśmiennicze, stroje, przybory oraz nauka pisania rysikami na kamiennych tabliczkach, była dla dzieci niezwykłym przezyciem.  Dzieci zobaczyły też mnóstwo ciekawych przedmiotów codziennego użytku i nie tylko, których pomysłowość zadziwia i zaskakuje każdego zwiedzającego. A większość z nich można było wziąć do ręki...i to było najlepsze.

• Święto Konstytucji 3 Maja

•     Tym razem to ważne dla Polaków święto uczciliśmy inaczej niż zwykle. Nauczycielka historii p. B. Dulik "przeniosła" nas w te historyczne chwile, wspierając swoją bardzo ciekawą wypowiedź, prezentacją. Nie zabrakło oczywiście hymnu państwowego, którego zaśpiewanie rozpoczęło tę chwilę z historią.

• Matematyczna mistrzyni gliwickich szkół

•     Nasze "Grochowinki" wygrały eliminacje szkolne i reprezentowały naszą szkołę w Międzyszkolnym Konkursie Matematycznym "Cyferka" zorganizowanym przez I Społeczną Szkołę Podstawową
            w Gliwicach. Uczennica klasy I Zosia Grochowina debiutowała w tym konkursie i zdobyła III miejsce. Zdecydowaną mistrzynią wśród gliwickich trzecioklasistów okazała sie uczennica naszej klasy III, Julia Grochowina, która zdobyła I miejsce.
                Brawo dziewczynki!

• Sukces w Miejskim Konkursie Recytatorskim

•    Uczennica klasy III Antonina Tutaj wygrała eliminacje szkolne i reprezentowała naszą szkołę w XXIV Miejskim Konkursie Recytatorskim pod hasłem "Z przyrodą za pan brat". Konkurs miejski odbył się w Szkole Podstawowej Filomata w Gliwicach, a Tosia zajęła w nim II miejsce. "Wiersze to dzieci poetów", a Ty Tosiu fantastycznie się z nimi zaprzyjaźniłaś. Bardzo Ci gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.