• Rozpoczęcie roku szkolnego 2024/25

•    Rozpoczęcie nowego roku szkolnego najwięcej emocji wywołuje u uczniów rozpoczynajacych swoją przygodę ze szkołą. Tym razem to sympatyczne grono liczy 21 pierwszoklasistów, którzy złożyli poważne ślubowanie i tradycyjnie otrzymali rogi obfitości. Najmłodszym i pozostałym uczniom życzymy wspaniałego nowego roku szkolnego, wielu inspiracji do działania, przyjemności z przebywania w gronie koleżanek i kolegów oraz radości z osiągnięć.

• Sukces literacki

• Miło nam poinformować, że uczennica kl. 7 Zuzanna Pieprzyca zajęła II miejsce w kategorii klas 7-8 Wojewódzkim konkursie literackim „Podróże duże i małe” organizowanym przez ZSP nr 4
            w Gliwicach. Zuzia napisała ciekawe i oryginalne opowiadanie Wolność. Opiekę merytoryczną sprawowała p. Dorota Pielecka.
            Serdecznie gratulujemy talentu literackiego
             i życzymy dalszych sukcesów!

• Klasa 5 w Muzeum Śląskim

• W dn. 22.05.24 r. uczniowie kl. 5 pod opieką p. Bożeny Dulik i p. Doroty Pieleckiej udali się
            na wycieczkę edukacyjną do Katowic.
            Celem wyjazdu było poznanie stolicy naszego województwa, a w szczególności Muzeum Śląskiego, jego historii, działalności i oferty.
            Po spacerze po centrum Katowic, młodzież uczestniczyła w zajęciach Poznajemy muzeum. Dzięki aktywnej formie zwiedzania, uczniowie poznali różne typy wystaw – sztuki, historii, scenografii, stałe
            i czasowe. Dowiedzieli się, czym jest oryginalny eksponat, a czym replika, poznali zasady zwiedzania muzeum i pomysły na eksplorowanie tej przestrzeni.

• Spotkanie Pokoleń

• W dn. 23.04.24 r. na Cmentarzu Centralnym w Gliwicach, przy Pomniku Ofiar Marszu Śmierci odbyło się coroczne Spotkanie Pokoleń. Młodzież, przedstawiciele gliwickiego samorządu, wojska oraz innych służb mundurowych, a także mieszkańcy Gliwic oddali hołd więźniom KL Auschwitz-Birkenau, pomordowanym na trasie Marszu Śmierci.
            Naszą szkołę reprezentowali uczniowie kl. 6 Adam Bukała i Wojciech Zielski pod opieką p. Doroty Pieleckiej.

• Klasa 7 w Katowicach

• W dn. 20.03.24 r. uczniowie kl. 7 pod opieką p. B. Dulik i p. D. Pieleckiej udali się na wycieczkę edukacyjną do Katowic. Celem wyjazdu było poznanie stolicy naszego województwa i historii regionu. Po spacerze po centrum Katowic, młodzież uczestniczyła w Muzeum Śląskim w zajęciach Dziedzictwo – Górny Śląsk kiedyś i dziś. Tematem spotkania była różnorodność kulturowa Górnego Śląska i to,
            co ją kształtowało na przestrzeni wieków oraz początki górnictwa i sylwetki osób ważnych dla regionu.

• Nasza biblioteka w nowej odsłonie

• Nasza szkolna biblioteka zmieniła lokalizację i aranżację. Z okazji "nowego otwarcia" w dn. 26-28.02.24 r. w ramach akcji Biblioteka zaprasza odbyły się róznorodne konkursy i zabawy dla uczniów. Panowała radosna i miła atmosfera, bo biblioteka to miejsce przyjazne dzieciom i młodzieży.