• Dzień Babci i Dziadka

•     Dzień Babci i Dziadka to uroczystość, podczas której dzieci mogą wyrazić całą swoją wdzięczność. To, czego dzieciom potrzeba, w obfitości dostarczają im babcie i dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, czas, wyrozumiałość. A dzieci.....wierszem, piosenką i tańcem, pięknie im za to podziękowały.

• Kto czyta książki, żyje podwójnie - Umberto Eco

•       Mimo, że pierwszoklasiści nie poznali jeszcze w szkole wszystkich pisanych liter, to znajomość drukowanych sprawia, że już czytają książki. W ich pierwszym projekcie czytelniczym, uczestniczyły również ich babcie, które przez kilka kolejnych dni, czytały dzieciom w klasie fragmenty książki G. Kasdepke "Bon czy ton: savoir-vivre dla dzieci". Dzieci przyniosły na lekcje też swoje książki, a jedną z nich mogły zarekomendować kolegom i koleżankom. Niektóre wypowiedzi zachwycały dojrzałością wypowiadających się dzieci. Projekt uświadomił dzieciom, że czytanie stymuluje pracę ludzkiego mózgu, a dzięki czytaniu, jak mawiał Umberto Eco, "Kto czyta książki, żyje podwójnie".Jedno życie to nasze realne, a drugim jest to, w które przenosimy się podczas czytania.

• "Twoje dane - twoja sprawa" - udział w programie UODO

•      Działania edukacyjne i podnoszenie świadomości społecznej są bardzo ważną częścią działalności Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Ogólne rozporządzenie o ochronie danych (RODO) kładzie szczególny nacisk na ochronę prywatności i danych osobowych dzieci we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Wsparciem dla tego zadania jest z powodzeniem realizowany na terenie całego kraju ogólnopolski program edukacyjny „Twoje dane – twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.
                Nasza szkoła od kilku lat uczestniczy w tym programie. Uczniowie klasy I realizowali dwudniowy projekt. Uczyli się nazywać dane osobowe, poznali niebezpieczeństwa związane z nieprzestrzeganiem ochrony danych osobowych, współpracowali w grupie, wykonywali zadania projektowe, dzielili się wiedzą. Sprawozdanie z projektu zostanie przesłane do UODO.