• Dzień Pluszowego Misia

•     27 XI  dzieci mogły przyjść do szkoły w towarzystwie swoich pluszowych ulubieńców, usiąść z nimi w ławce, a także wziąć udział w przygotowanym z okazj Dnia Pluszowego Misia programie. Dzieci recytowały, śpiewały, słuchały fragmentów czytanych przez starszych uczniów książek o misiach, odgadywały ich tytuły. Były też nagrody i dobra zabawa.

• Tydzień ekologii i żywa lekcja przyrody

•

W dniach 20.11 - 24.11.2023 r. w naszej szkole odbywał się Tydzień ekologii pod hasłem "Szanujmy zwierzęta". Uczniowie zdobyli wiele nowych informacji, w klasach pojawiły się gazetki tematyczne, odbył się konkurs plastyczny, zorganizowana została zbiórka rzeczy dla zwierząt ze schroniska,
            a w bibliotece szkolnej czekała na uczniów wystawa książek o zwierzętach.
                 Po długiej przerwie ponownie zagościła w naszej szkole "żywa lekcja przyrody". Pan Andrzej Pająk organizuje pokazy z udziałem żywych zwierząt,o których niezwykle ciekawie opowiada, przyciagając uwagę słuchaczy. W czasie żywej lekcji przyrody, uczniowie mogą zwierzęta dotykać, przyglądać się im z bliska, pogłaskać. Tym razem pan Pająk przywiózł ze sobą gady. Bezpośredni kontakt z nimi, sprawił naszym uczniom wiele radości.

• Festiwal Piosenki "Kochajmy Polskę z całych sił!"

•     Nasza wspaniała uczennica Helena Kuczara wystąpiła na Festiwalu Piosenki "Kochajmy Polskę z całych sił!". Prezentując swoje umiejętności wokalne zachwyciła jury i zdobyła I miejsce

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!

• Laboratoria przyszłości w klasie pierwszej

•     Nowe technologie nawet pierwszoklasistom nie sprawiają żadnych problemów. Wystarczyło kilka minut, aby doskonale poruszali się po skrimarkecie i aby opanowali podstawowe umiejętności, przygotowujące wybrany model do druku. Dzieci samodzielnie wydrukowały sobie kostki do gry, które następnie wykorzystały do kolejnych zadań projektowych. Na matematyce doskonaliły dodawanie i odejmowanie z użyciem tych kostek. Niektóre zadania zawierały elementy rywalizacji. Zwieńczeniem tego projektu było wykorzystanie kostek w grach planszowych. Po zakończeniu projektu, dzieci mogły zabrać kostki do domu.

Takie zajęcia to krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności naszych uczniów.

• Nauka skrojona na miarę

•     Pierwszoklasiści zamienili się w małych naukowców i przy użyciu sznurka, szpilki i linijki, uczyli się wyznaczać środek ciężkości na wybranej przez siebie i własnoręcznie wycietej figurze. Każde dziecko mogło zmierzyć się z tym zadaniem i poczuć satysfakcję z udanej próby.
            Dziękujemy Pani Aleksandrze Mierzejowskiej za pomysł i jego realizację.

• Najważniejsze jest bezpieczeństwo...

•    O bezpiecznej drodze do i ze szkoły oraz o rozmowach z nieznajomymi, uczniowie klas I - III rozmawiali dzisiaj z przedstawicielką Straży Miejskiej w towarzystwie Misia Strażnika.

• Narodowe Święto Niepodległości

•    Narodowe Święto Niepodległości to jedno z najważniejszych świąt państwowych. Uczennice klasy VII, w czasie szkolnej akademii, przypomniały zrywy Polaków podejmowane w celu zachowania polskości, rozwijania kultury i budowania polskiej myśli politycznej. Uroczystość uświetniła też Helenka, śpiewając pięknie nastrojową pieśń patriotyczną pt. Rozkwitały pąki białych róż.

O 11.11 cała społeczność szkolna wzięła udział w ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu".

• Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

•    Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada
            w rocznicę urodzin Walta Disneya. W naszej szkole uroczystość tę świętowaliśmy w poniedziałek
            6 listopada. Tego dnia szkolny korytarz opanowały bajkowe postacie. Widzieliśmy wiedźmy, wróżki, księżniczki, Myszki Minnie, Kota w butach i wielu innych bohaterów z literatury dziecięcej.                           Ten dzień był okazją, aby przypomnieć sobie naszych ulubionych bajkowych bohaterów, którzy
            są nieodzownym elementem dzieciństwa.
              Nasze szkolne przerwy ożywiała bajkowa muzyka, przy której uczniowie uczestniczyli w zabawach ruchowych. To była wspaniała okazja, by zanurzyć się w świat magicznych historii i zaprosić uczniów
            do wspólnej zabawyw bajkowym wymiarze.

A oto zwycięzcy na najciekawsze przebranie z dyplomami i nagrodami.