• Laboratoria przyszłości

•     Kolejne zajęcia w ramach programu "Laboratoria przyszłości" w klasie I wymagały konstruktywnego myślenia, którego efektem jest ruchoma huśtawka i inne ruchome konstrukcje- LEGO Spike Prime.

Skupienie tych konstruktorek doprowadziło do sukcesu. Dziewczynki samodzielnie zbudowały ruchomą huśtawkę. Brawo!

Duma i dużo radości u małych konstruktorów.

• Jasełka

•        Jasełka to widowisko o tematyce Świąt Bożego Narodzenia Jego celem jest kultywowanie tradycji i wprowadzenie w magiczny czas świąteczny. Dzieci z kólka teatralnego przygotowały w tym roku fascynujące przedstawienie. Niezwykłości całemu wydarzeniu dodała bogata scenografia. Widzami byli uczniowie, nauczyciele i rodzice naszych uczniów, którzy po obejrzeniu jasełek, zostali zaproszeni do skorzystania z przygotowanego dla nich  poczęstunku w kawiarence.

Nasi artyści wystapili też w XXIII Przeglądzie Inscenizacji Bożonarodzeniowych.

• Sukces Tosi i Laury

•    Nasze uzdolnione artystycznie uczennice, Antonina Tutaj i Laura Foit, odniosły kolejny sukces. Okazało się, że łączenie zdolności wokalnych z językiem obcym, też nie stanowi dla dziewczynek problemu. Biorąc udział w XVII Miejskim Konkursie Kolędy Niemieckiej"Alle Jahre Wieder" pod patronatem Prezydenta Miasta Gliwice i Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego Niemców Województwa Śląskiego, zdobyły II miejsce w kategorii duetów z klas IV - VIII. Brawo dziewczyny!

• Mikołajki

•      Spotkaniom z Mikołajem zawsze towarzyszy magiczna atmosfera i radość. Tym razem nie było inaczej.

• Mikołajkowy turniej sportowy

•      Uczniowie klas I - III po wspólnej rozgrzewce przystąpili do rywalizacji w wyścigach rzędów. Konkursowi towarzyszyła sportowa atmosfera. Na zakończenie turnieju, każda klasa otrzymała
            w nagrodę piłkę.

• Tydzień ekologii - podsumowanie

•      W ramach uczniowskich działań powstały ciekawe prace plastyczne.

Podsumowanie działań w ramach Tygodnia ekologii przyniosło najbardziej zaangażowanym uczniom zwycięskie tytuły oraz nagrody.