• Na lekcji przyrody...

•       Uczniowie klasy IV na zajęciach z przyrody, mogli poczuć się jak młodzi geolodzy, rozpoznając skały i minerały oraz określając ich twardość wg skali Mohsa.
            Zajęcia w formie warsztatowej przeprowadziła Pani Aleksandra Mierzejowska, za co bardzo serdecznie dziękujemy.

• Dzień Ziemi

•        Dzień Ziemi to ważne święto w szkolnym kalendarzu. Jego celem jest uświadamianie uczniów jak ważną kwestią jest ochrona środowiska i troska o naszą planetę. Takim wydarzeniom zazwyczaj towarzyszy wykonywanie prac plastycznych. Tym razem materiałem do pracy były plastikowe korki.

• XXIII Międzyszkolny Konkurs Plastyczny „Wielkanoc” – 2024”

•      Miło nam poinformować, że uczennica klasy I Hanna Lamla zdobyła I miejsce w XXIII Międzyszkolnym Konkursie Plastycznym „Wielkanoc” – 2024” organizowanym przez SP nr 8 w Gliwicach, a również uczennica klasy I Natalia Wolińska zdobyła III miejsce. Brawo dziewczynki!

• XXV Międzyszkolny Konkurs Recytatorski

•      18 IV 24 r. odbył się finał XXV Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego, który miał miejsce w Szkole Podstawowej Filomata w Gliwicach. Aby stanąć na podium, trzeba było rywalizować z uczestnikami z kilkunastu gliwickich szkół podstawowych. Dokonała tego uczennica klasy I Natalia Wolińska, która zajęła II miejsce. Gratulujemy Ci Natalko!

• W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gliwicach

•      Edukacja czytelnicza najlepiej udaje się w bibliotece. Dzieci poznały pomieszczenia i zasoby biblioteczne, korzystały z wrzutni na zewnątrz budynku, poznały nośniki dźwięku, mogły posłuchać muzyki z płyt analogowych, sięgnąć po konkretną książkę lub grę, usiąść na miejscu dla pisarzy w czasie ich spotkań autorskich, wziąć udział w głosowaniu na "partię psa lub kota", którego wyniki poznają w maju. Nauki i wrażeń było co niemiara.

• Laboratoria przyszłości

•      W klasie I już realizują się pomysły na prezent dla mamy. Dzieci korzystają z nowych technologii
            i wykorzystują drukarkę 3D. Przy tej okazji przypomniały sobie znane juz im wiadomości i umiejętności związane z drukowaniem przestrzennych modeli. Nową umiejętnością dzieci, a zarazem możliwością szkolnej drukarki, było użycie zamontowanej w drukarce kamerki, która daje możliwość śledzenia druku na dużym ekranie.

• Plastyka inaczej

•       Uczniowie klasy VI na lekcji plastyki wykonali ciekawe odlewy z plasteliny.

W klasie V powstały rzeźbione w mydle ślady wiosny.