• Wyniki szkolnych konkursów matematycznych

•     Z przyjemnością informujemy, że uczeń kl. V Filip Ferfecki został mistrzem Sudoku. Zwyciężczynią konkursu "Matematyczna krzyżówka" w kategorii klas III-IV została Julia Wojtyła z kl.IV, wyróżnienie otrzymały Emilia Mandok z kl.III i Tola Nowak z kl.IV. Natomiast w kategorii klas V-VI wygrał Filip Ferfecki, a wyróżnienie przypadło Karolinie Żak z kl.V. Gratulujemy.

Konkursy przygotowała i przeprowadziła p. A. Krasuska.

• Dni Ziemi w naszej szkole

•     Z okazji Dni Ziemi w naszej szkole odbyło się wiele przedsięwzięć. Jednym z nich było spotkanie
            z panem leśniczym Piotrem Kulczyną. Celem spotkania było uświadomienie dzieciom znaczenia lasu, zapoznanie ich ze zwierzętami żyjącymi w pobliskich lasach oraz ukształtowanie ich właściwych, a nie potocznie stosowanych nazw. Dzieci mogły też nie tylko zobaczyć, ale wziąć do ręki i sprawdzić użytkowanie niektórych, stosowanych przez pana lesniczego przyrządów. Mamy nadzieję, że to spotkanie wzbudziło jeszcze większe poczucie odpowiedzialności za otaczającą nas przyrodę.
                Najbardziej zaangażowani w Dni Ziemi uczniowie otrzymali dyplomy i nagrody.

• Laboratoria przyszłości

•    Praca z drukarką 3D ciągle daje dzieciom wiele satysfakcji, zwłaszcza gdy mogą drukować modele zgodne z własnymi zainteresowaniami. Ponieważ potrafią już samodzielnie poruszać się po Skrimarkecie, wybierać modele, ustawiać ich parametry, szacować czas drukowania i włączać drukowanie, rola nauczyciela polega już tylko na byciu obserwatorem pracy własnej uczniów. I o to najbardzie chodzi w szkole.