• Powitanie wiosny

•    W pierwszym dniu wiosny nasi uczniowie mieli sporo przyjemności. Robienie sałatek i kanapek, to było pierwsze sympatyczne zajęcie tego dnia. Potem odbyło się spotkanie z panią Magdą, właścicielką wielu zwierząt. Pani Magda podzieliła się z nami  wiedzą na temat opieki i odpowiedzialności za swoje zwierzęta. Niektóre z nich przyniosła ze sobą, co oczywiście było niezwykłą atrakcją, zwłaszcza dla wielbicieli zwierząt.

Pozostała część dnia była poświęcona Światowemu Dniu Zespołu Downa. Była prezentacja, spotkanie z panem Łukaszem oraz symboliczne włączenie się w akcję poprzez założenie tego dnia kolorowych skarpetek „nie do pary” jako wyraz radości, tolerancji i solidarnościz osobami z Zespołem Downa.

• Nauka skrojona na miarę - Galaktyki, księżyce i planety - kosmos w zasięgu ręki

•    W klasie trzeciej przez cały tydzień uczniowie poszerzali swoją wiedzę na temat wszechświata. Doskonałym zwieńczeniem tych lekcji, było kolejne spotkanie w ramach programu Politechniki Śląskiej "Nauka skrojona na miarę". Pani A. Mierzejowska ugruntowała wiedzę dzieci na temat "Galaktyki, księżyce i planety - kosmos w zasięgu ręki". Globus inny od tego, który jest dzieciom znany z lekcji, pozwolił im usystematyzować wiedzę na temat konstelacji gwiazd i poszukać ich na "gwiezdnym niebie".

Z wykonanych przez dzieci makiet Układu Słonecznego urządzono wystawkę, dzięki której inni uczniowie będą mogli sobie utrwalić układ planet w Układzie Słonecznym.

• Laboratoria przyszłości - Lego "Education Spike

•    LEGO® Education SPIKE™ to zestawy do nauki kodowania i programowania przeznaczone dla uczniów szkół podstawowych. To również idealne zestawy startowe do nauki robotyki, które dają nieograniczone możliwości kreatywnego projektowania i konstruowania. Tym razem nasi pierwszoklasiści zmagali się z nowymi zadaniami. Dzieci były bardzo zaangażowane w swoje projekty. Wszystkim grupom udało się wprawić swoje obiekty w ruch. Na kolejne zajęcia pozostaje rozwiązanie zagadki, dlaczego niektóre obiekty poruszały się wokół własnej osi, a nie do przodu. Na pewno uda się młodym konstuuktorom rozwiązać tę zagadkę!

• Laboratoria przyszłości

•    W ramach programu "Laboratoria przyszłości" uczniowie z coraz większym powodzeniem wykorzystują otrzymane przez szkołę narzędzia, bowiem to przecież "ćwiczenie czyni mistrza". Tym razem mogli puścić wodze fantazji i wykonać prace długopisami 3D według własnych pomysłów.

• Laboratoria przyszłości - Lego "Education Spike"

•    Uczniowie klasy III poznali nowe narzędzie LEGO® Education SPIKE™ Prime. To innowacyjna pomoc edukacyjna do nauki programowania i robotyki, która przyczynia się do rozbudzania ciekawości i odwagi poznawczej uczniów.

Uczniowie klasy I też już próbują swoich sił w projektach trójwymiarowych. Pierwsze kroki stawiają przy wsparciu starszych kolegów. Maluchy też są bardzo kreatywne, więc kolejnym krokiem będą projekty ruchome.

• Konkurs sportowy w klasach I - III

•    Skakanki to nie tylko świetna zabawa, ale i przydatne narzędzie do ćwiczeń. Nauczyciele wychowania fizycznego w klasach I - III najpierw przeprowadzili  eliminacje klasowe do szkolnego konkursu skakania na skakance. Potem odbył się konkurs z udziałem wyłonionych zwycięzców eliminacji klasowych. Finałowa piątka w nagrodę za wytrzymałość, otrzymała oczywiście skakanki. Gratulujemy zwycięzcom zdobytego ex aequo I miejsca - Antoninie Tutaj, Julii Grochowinie i Ewie Semli, II miejsca - Wojciechowi Drei, III miejsca - Zofii Piec. Wyróżnienie otrzymał Jan Korycki.Brawo!

• Walentynki dla kotka i psinki

•     W tym roku zorganizowaliśmy zbiórkę dla zwierząt ze schroniska w Gliwicach - Sośnicy.  Każda pomoc wpływa na poprawienie wraunków życia zwierząt w schronisku, kształtuje w dzieciach właściwy stosunek do zwierząt i mobilizuje do pomocy.

7 marca mieliśmy przyjemność spotkać się z panią pracującą w schronisku dla zwierząt w Gliwicach - Sośnicy oraz poznać suczkę Larę, która znalazła tam schronienie. Pani bardzo ciekawie opowiadała
            o pracy w schronisku, o tym kto może zostać wolontariuszem, jak można pomóc zwierzętom i jak trzeba o nie dbać. Cierpliwie odpowiadała na pytania dzieci. Spotkanie było interesujące, ale też bardzo wzruszające, zwłaszcza dla miłośników psów i kotów. A takich wśród naszych uczniów nie brakuje.