• Spotkania z nauką - Świat widziany "oczami" drona

•    W czasie kolejnych warsztatów w ramach "Spotkań z nauką" uczniowie klasy III mieli możliwość zobaczenia świata "oczami" drona. Oczywiście wcześniej mogli z bliska zobaczyć drona, dowiedzieć się jakie trzeba mieć uprawnienia i jakie znać zasady poruszania się dronem (VLOS - w zasięgu wzroku operatora drona i BVLOS - poza zasięgiem wzroku operatora). Poznali oculusy, czyli specjalne gogle, które dają szerokie możliwości poruszania się w sferze wirtualnej rzeczywistości. Bez wątpienia najbardziej ekscytująca była możliwość przeniesienia się do tej wirtualnej rzeczywistości. A to wszystko zorganizowała dla nas pani A. Mierzejowska. Jak zwykle serdecznie dziękujemy!

• Paczuszka dla maluszka

•    Fundacja Małych Stópek już po raz dziesiąty zorganizowała zbiórkę charytatywną artykułów kosmetycznych dla dzieci, w tym: pampersów, mokrych chusteczek, kremów ochronnych
            i kosmetyków dla niemowląt, szamponów, żeli do kąpieli oraz chemii gospodarczej, w ramach wsparcia domów samotnej matki, domów dziecka,hospicjów perinatalnych i podobnych placówek opiekuńczych w całej Polsce. Nasza szkoła była darczyńcą Ośrodka Terapeutyczno-Opiekuńczego w Gliwicach
            przy ul. Jagiellońskiej 2.
            Wierzymy w to, że zakorzenienie w dzieciach empatii i wrażliwości na potrzeby tych najmniejszych potrzebujących, przyniesie wiele dobra i pozwoli na budowanie wyjątkowego społeczeństwa w naszym kraju. W szkole była ustawiona choinka, na której zawieszone zostały bombki z logo akcji. Każdy darczyńca zabrał bombkę.

• Pod skrzydłami Mateusza

•    Tak nazywał się projekt, który wspólnie przeprowadziły klasy III i IV w ramach programu "Laboratoria przyszłości". Uczniowie zapoznali się z najważniejszymi faktami dotyczącymi rozwoju druku 3 D, potem z zainteresowaniem oglądali postępy w drukowaniu.
            Ich cierpliwość została nagrodzona i po ponad 40 minutach mogli podziwiać wydrukowane "Mateusze".
            Jeden z nich został przekazany uczniom z klasy III wraz ze słowami zachęty do czytania w przyszłym roku szkolnym lektury "Akademia Pana Kleksa", której szpak jest bardzo ważnym bohaterem.
            Uczniowie umówili się na kolejne spotkanie, podczas którego będą drukowane ... guziki. One również przydadzą się podczas czytania lektury.

• Pierwsze koty za płoty z drukrką 3 D

•    Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów. Uczniowie klasy III  i IV już zaprzyjaźnili sięz drukarką 3D. Wcześniej poznali historię drukarek, pierwsze drukowane modele, odwiedzili Skrimarket i poznali jego zasoby. Potem obserwowali kolejne etapy "drukowanych" w naszej pracowni modeli. Tym razem były to ptaki. Każda klasa zabrała gotowe modele ze sobą.

• Mistrzostwa świata w piłce nożnej 2022

•    Już młodsze dzieci powinny uczyć się przeżywania sportowych wydarzeń z przyjemnością.
            Kibicowanie sprawia, że dziecko uczy się pozytywnych emocji. Wspólne
             przeżywanie wydarzeń sportowych łączy uczniów, rozwija ich wiedzę na temat danej dyscypliny sportowej i uczy tolerancji
            dla innych narodowości.

• Obchody Dnia Pluszowego Misia

•    25 XI uczniowie klas I - III zostali zaproszeni przez Samorząd Szkolny i Szkolne Koło Wolontariatu
            do szkolnej auli. Dwie godziny atrakcji, których bohaterami były oczywiście misie, były zapewnione. Młodsi uczniowie, mogli posłuchac fragmentów czytanych przez ich starszych kolegów książek
            o misiach. Potem odpowiadali na pytania związane z treścią czytanych książek. Rozwiązywali zagadki
            i brali udział w konkursach. Nie zabrakło tez poczęstunku. Cieszy nas, że  uczniowie klas IV - VIII swoje pomysły na obchody tego dnia, potrafili zrealizować w tak ciekawy i przyjazny małym dzieciom sposób. Dziękujemy.