• Wirusoochrona

• Uczniowie klasy II  podczas pracy nad realizacją zadań związanych z udziałem naszej szkoły w akcji Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Gliwicach pt. Wirusoochrona, wykonali przepiękne plakaty, które zawiesili w klasie, aby regularnie przypominały im o konieczności dbania o zdrowie, w czym zapewne pomoże prawidłowe i częste mycie rąk.

• Pomagamy zwierzętom

• Jesienią trwała w naszej szkole akcja pomocy dzikim zwierzętom i zwierzętom w schroniskach. Dla tych pierwszych zbieraliśmy żołędzie i kasztany, dla drugich wszystkie potrzebne im rzeczy. Wszystkim chcemy pomóc przetrwać zimę. Udało się! W zorganizowanym z okazji tej zbiórki konkursie, zwyciężył uczeń klasy I Wiktor, a jego tata pomógł w dostarczeniu zgromadzonych darów do pana lesniczego i do schroniska. Dziękujemy!

• Lubimy eksperymentować

• Dzieci mają w sobie wrodzoną aktywność poznawczą. Lubią działać samodzielnie. Rozwijają kreatywność, pomysłowość, umiejętność samodzielnego rozwiązywania problemów, a biologia, fizyka czy chemia mogą nawet przez młodsze dzieci zostać zrozumiane. I lekcje mijają wtedy jakoś szybciej...

• Promujemy bezpieczeństwo w sieci

• Plik i Folder to bohaterowie projektu, który jest wynikiem współpracy NASK z Grupą Artystyczną Zygzaki. Te dwie fikcyjne postaci wprowadzają dzieci w wirtualny świat, tłumaczą jego podstawowe pojęcia, ostrzegają przed czyhającymi w nim zagrożeniami oraz uczą, jak postępować w trudnych sieciowych sytuacjach. Uczniowie wzięli udział w wydarzeniu online „Dzieci Sieci – Plik i Folder na tropie internetowych kłopotów”. Spektakl miał na celu pomóc młodym widzom w bezpiecznym odkrywaniu internetu. Często prowadzone w tym zakresie akcje i projekty, dają dzieciom szansę na bezpieczeństwo w sieci..