• Zostań odkrywcą wulkanów

• Tematem kolejnego "Spotkania z nauką" były wulkany, ich budowa, rodzaje, występowanie. Przy okazji dzieci mogły też obejrzeć różnego rodzaju minerały i poznać ich skomplikowane nazwy. Pojawienie się w klasie wulkanu, a co najlepsze, doprowadzenie do jego erupcji, to doświadczenie, które zafascynowało dzieci i wywołało sporo śmiechu.

• Spotkanie z prehistorią

• Uczniowie klasy II mieli okazję przenieść się do przeszłości, czyli świata dinozaurów i nie tylko. Jak oddychały, jak biegały, jak wygladały, jak ewoluowały, to tylko fragmenty wiedzy, którą mogli zdobyć. Największą gratką było jednak trzymanie we własnych dłoniach skamieniałości mamuta. Ile ważył jego ząb? Odbyło się szacowanie. Zwycięzca, Marcel, który najdokładniej oszacował wagę mamuciego zęba, otrzymał nagrodę. Dziękujemy Pani Aleksandrze Mierzejowskiej za to fantastyczne spotkanie.