• Z mamą i dla mamy

• 23 maja 2022 r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty pt. "Z mamą i dla mamy". Organizatorem było Szkolne Koło Wolontariatu wspierane przez mamę Filipa i Kacpra. Uczestnicy wydarzenia własnoręcznie wykonali prezenty dla mam, które przy kawie i ciastku wspierały wysiłki swoich dzieci.

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestniczkom za aktywną obecność, a także prowadzącej Pani Aleksandrze Mierzejowskiej za pomysł na spotkanie.

W miłej atmosferze i wspólnym wysiłkiem, przez prawie 2 godziny, powstawały nie tylko różowe :) świnki, które będą przypominać, tak jak fotografie,że najważniejsze jest, by poświęcić sobie nawzajem czas i uwagę.

• Żywa lekcja historii

• Uczniowie klasy II mieli okazję przenieść się w świat, którego nie znają. Dzięki wizycie w Izbie Tradycji w Sośnicowicach i uprzejmości pani Teresy Szymońskiej, dzieci mogły nie tylko poznać tradycje i kulturę Śląska, ale "dotknąć" jego historii.

• Minikomisariat

• Minikomisariat to projekt profilaktyczny realizowany przez Wydział Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Gliwicach. Jego głównym celem jest edukacja dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym
            z zakresu podstawowych zasad bezpieczeństwa oraz zachowania w sytuacjach kryzysowych.
            Nasi uczniowie uczestniczyli w akcji 12 maja.