Akcja kalendarz w każdej klasie

Nasza szkoła bierze udział w akcji Kalendarz w każdej klasie – na rzecz wsparcia Hospicjum w Gliwicach. Czas trwania akcji - październik. Poprzez zakup kalendarza uczniowie wspierają tę instytucję i jej potrzeby.

Fundacja na rzecz osób niewidomych
          i niepełnosprawnych

Pomóż i Ty – akcja cegiełka

Drodzy uczniowie, nauczyciele, rodzice, nasza szkoła bierze udział
          w corocznych akcjach charytatywnych Szkoło Pomóż i Ty. Tegoroczna akcja ma na celu pomoc 17 – letniemu Bartkowi, który pomimo dziecięcego porażenia mózgowego i operacji kręgosłupa nie rezygnuje z rehabilitacji wspomagającej jego rozwój. Bartek uwielbia samochody i podróże, a dwuosobowy skuter inwalidzki Companier jest spełnieniem jego motoryzacyjnej pasji.
          Akcja rozpoczęła się  01.09.2019 i będzie trwała do 14.06.2020.

Góra Grosza XX edycja

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele, Uczniowie szkół i Przedszkolaki.
          Góra Grosza ma 20 lat! Jest dorosła!

Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza. Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Uczniowie i przedszkolaki  nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:

„Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie”.