• Dzień Pluszowego Misia

•    Uprzejmie informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do akcji Dzień Pluszowego Misia.Została ona przeprowadzona 25.11.2022 r. Uczniowie z Samorządu Szkolnego i Koła Wolontariatu przygotowali atrakcje z Misiem w roli głównej. Zbierali też tego dnia pluszaki i materiały piśmiennicze, które przekazali organizacji Mam Marzenie.
            🐻 Materiały plastyczne doposażą świetlice szpitalne na oddziałach dziecięcych
            (Katowice Ligota, Chorzów Truchana, Zabrze 1
            Maja). Dzięki temu Panie prowadzące świetlicę mają
             materiały do
            zajęcia myśli dzieci przyjemniejszymi sprawami niż podłączonakroplówka.🐻 Pluszaki natomiast będą rozdawane dzieciom przebywającym na oddziale i tu radości jest co niemiara, ale  także część z nich pozostawiana jest w szpitalach na później np. jako prezent urodzinowy, gdy dziecko  przebywa na oddziale.

Człowiek jest dobry nie przez to kim jest, lecz przez to czym dzieli się z innymi...”Jan Paweł II

Za wrażliwość i chęć czynienia dobra, dziękujemy wszystkim uczniom i ich rodzicom, którzy włączyli się w akcję charytatywną dla chorych dzieci.

• Szkoła do hymnu

•    W ostatni dzień roboczy przed Narodowym Świętem Niepodległości o symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy uczniowie naszej szkoły zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób  włączyliśmy społeczność szkolną we wspólne świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

#szkoładohymnu

• Narodowe Święto Niepodległości

•    Uczniowie klasy III zaprosili młodszych i starszych kolegów i koleżanki do udziału w uroczystej akademii. Uroczystość rozpoczęła się od wejścia pocztu sztandarowego i zaśpiewania hymnu państwowego. Potem trzecioklasiści wierszem i piosenką opowiedzieli historię Polski z okresu zaborów, po dzień odzyskania niepodległości. Wyprowadzenie pocztu sztandarowego zakończyło uroczystość. Po południu dzieci zaprosiły rodziców i innych członków rodzin do wspólnego przeżywania tych ważnych wydarzeń.

• Spotkania z nauką - Co szumi w drzewach?

•    Kolejne spotkanie z p.A.Mierzejowską przyczyniło się do przybliżenia dzieciom wiadomości
            o drzewach, sposobach obliczania ich wieku, przyczyn ich długowieczności i wielu innych ciekawostek. Dzieci poznały nowy przyrząd, pierśnicę, czyli miarę stosowaną w opisie drzew, uzyskiwaną w wyniku pomiaru drzewa na wysokości 1,3 metra nad poziomem gruntu. Oczywiście samodzielne dokonywanie pomiarów na przyniesionych przez panią Aleksandrę okazach oraz podczas wyjścia z wychowawcą
            do lasu na prawdziwych drzewach i samodzielne przeliczanie średnicy drzew na ich wiek według Tabeli wiekowej drzew, było największą atrakcją tych zajęć.

• Wirusoochrona

• #lekcjahigieny

W związku z trwającym sezonem jesienno-zimowym, podczas którego rejestruje się wzrost zachorowań na choroby przenoszone drogą kropelkową – wirusowe i bakteryjne, a także mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo najmłodszych dzieci oraz ich rodzin, Śląski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny rozpoczął na terenie województwa śląskiego realizację kolejnej edycji Wojewódzkiej Akcji informacyjno-edukacyjnej pn. „Wirusoochrona”. W tej edycji działania zostały wzbogacone modułem „Szkoła mycia rąk MAXA i ELLI.”, w którym najważniejszą częścią jest prawidłowa higiena rąk.Uczniowie klasy III realizowali całodniowy projekt pod tym właśnie hasłem. Przed rozpoczęciem projektu, wychowawczyni zgromadziła potrzebne do pracy materiały. Dzieci najpierw dzieliły się zdobytą wiedzą o wirusach i bakteriach, którą zdobyły w ubiegłym roku szkolnym. Później zapoznały się z materiałami do pracy. Wykonywały kolejne zadania oraz doświadczenia, mające na celu uświadomienie im jak ważna jest tak podstawowa czynność, jaką jest prawidłowe mycie rąk.Następnie przygotowały w grupach tematyczne plakaty, które przekazały p. U. Sikorskiej, bibliotekarce Miejskiej Biblioteki Osiedlowej, w celu umieszczenia ich w bibliotece i propagowania troski o  zdrowie wśród mieszkańców osiedla. Trzecioklasiści podzielili się też swoją wiedzą i praktycznymi radami z najmłodszymi uczniami naszej szkoły, pierwszoklasistami. Towarzyszyli im w ćwiczeniach prawidłowego mycia rąk, co bardzo podobało się zarówno maluchom, jak również im starszym kolegom i koleżankom. Każdy trzecioklasista otrzymał na zakończenie projektu dyplom.