• Wiedza ciekawie podana

      Wiedza ciekawie podana W ramach X edycji Programu grantowego mPotęga finansowanego przez Fundację mBanku, uczniowie naszej szkoły rozpoczęli realizację projektu pt. „Zabawa w programowanie”.
    • Aktualności

      • 08cze
          • Świetlicowy maj

            Kolejny wirtualny czas za nami. W tym pięknym miesiącu między innymi przenieśliśmy się w kosmiczny świat, rozwiązywaliśmy zagadki o Unii Europejskiej oraz tworzyliśmy własnoręcznie zabawki. Koniec maja zaowocował w piękne prace na Dzień Matki. Piątkowe bajki to już nasza mała tradycja. Dziękujemy również wszystkim dzieciom za udział, zaangażowanie i poświęcony czas w konkursie pt.:"Laurka dla pracowników Służb Medycznych".

        03cze
      • 21maj
      • 21maj
          • Szkoła z Gigantami

            Uczniowie naszej szkoły mogą wziąć udział w darmowych lekcjach online z programowania w ramach projektu "Szkoła z Gigantami". Program połączony jest z akcją "Bezpieczny Internet Online", nad którym patronat honorowy objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej i Ministerstwo Cyfryzacji. "Szkoła z Gigantami" to cykl 5 zajęć online w formie webinaru, które proponujemy uczniom w ramach lekcji informatyki lub dodatkowych zajęć pozaszkolnych. Pierwsze 4 lekcje to praktyczne warsztaty z programowania w środowisku Scratch oraz App Inventor dla młodszej grupy wiekowej lub języka Python dla starszych uczniów.Ostatnia, piąta lekcja połączona jest z akcją "Bezpieczny Internet Online". Zajęcia poświęcone będą tematyce cyberzagrożeń i zasadom bezpiecznego korzystania z Internetu.Warsztaty są całkowicie bezpłatne i będą prowadzone z podziałem na 2 grupy wiekowe, dla których program został specjalnie dopasow

        12maj
          • Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

            8 maja obchodzony jest Dzień Bibliotek i Bibliotekarzy, a przy okazji rozpoczynają się obchody Tygodnia Bibliotek. Gliwicka Miejska Biblioteka Publiczna już działa i z tej okazji, oprócz zwykłego wypożyczania książek, zaplanowano mnóstwo ciekawych wydarzeń, akcji, konkursów i warsztatów. Warto skorzystać!

        08maj
      • 05maj
          • Biebrzański Park Narodowy

            W związku z Dniem Ziemi oraz pożarem największego parku narodowego w Polsce, chętni uczniowie klasy II realizowali projekt "Biebrzański Park Narodowy". Praca polegała na samodzielnym poszukiwaniu ciekawych informacji w Internecie na temat parku narodowego oraz opracowaniu ich w dowolnej formie: plakatu, ogłoszenia, broszury informacyjnej techniką plastyczno-techniczną lub w formie komputerowej. Gratulujemy Julii, Karolinie i Szymonowi wspaniałych projektów! Dziękujemy Wam i Waszym Rodzicom za trud pracy, zaangażowanie i pomoc!

        04maj
          • 229 ROCZNICA UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3-GO MAJA

            W dniu 3-go maja jak co roku obchodzone jest święto narodowe związane z jednym z najważniejszych dokumentów w państwie. Jest to święto Konstytucji 3-go Maja. To właśnie w tym dniu w roku 1791 na Sejmie Wielkim uchwalono ten jakże ważny dokument, zmieniający całkowicie nasze państwo. Inicjatorem konstytucji był król St. August Poniatowski oraz Hugo Kołłątaj. Mimo iż konstytucja przetrwała bardzo krótki czas, to jej uchwalenie w naszej historii jest jednym z najważniejszych wydarzeń. Była to pierwsza konstytucja uchwalona w Europie, zaś druga na świecie zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.

        30kwi
      • 27kwi
      • 26kwi
          • Świetlicowe nowinki

            Mimo, że szkoła jest zamknięta, świetlica szkolna tętni wirtualnym życiem. Codziennie do naszych uczniów wysyłane są propozycje spędzania czasu wolnego. Interaktywne czytanie, zabawy ruchowe czy prace plastyczne, to tylko niektóre z nich. Miło nam jest również poinformować, że w tym tygodniu zakończył się konkurs na najpiękniejszą Marzannę. Dziękujemy dzieciom oraz rodzicom za zaangażowanie i wysłane prace. Życząc dużo zdrowia zapraszamy do oglądania galerii.

        24kwi
          • Akcja "Namaluj tęczę"

            Uczniowie klasy III zaprosili wszystkich uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w akcji "Namaluj tęczę". Należało namalować farbami wyrazistą tęczę na kartce z bloku lub innym papierze i przykleić ją do okna, wychodzącego w stronę ulicy. W ten sposób wszyscy mieli się dowiedzieć, w których domach mieszkają dzieci, które nie mogą chodzić do szkoły z powodu koronawirusa, ale grzecznie przestrzegają zasad, dzięki którym będą zdrowe i będą mogły za jakiś czas wrócić do szkoły.

        03kwi
      • 26lut
          • Bezpieczna przerwa

            14 lutego 20 r. w naszej szkole odbył się apel związany z bezpieczeństwem podczas przerw. W apelu brały udział klasy I-III. W obecności dyrektora, nauczycieli oraz Rzecznika Praw Ucznia, uczniom przypomniane zostały zasady BHP obowiązujące w szkole oraz zasady zachowania się podczas przerw. Podczas rozmowy uczniowie dzielili się z gronem pedagogicznym swoimi uwagami, omówiono wartości takie jak godność czy szacunek do drugiego człowieka. Uczniowie byli bardzo aktywni. Doskonale znają takie pojęcia jak bezpieczeństwo, konsekwencja, godność, szacunek. Dzielili się swoimi doświadczeniami. Omówione zostały niebezpieczne zachowania podczas przerw oraz konsekwencje jakie mogą z tego wyniknąć. Wspólnie szukano twórczych rozwiązań. Uczniom przypomniano, że zawsze mogą liczyć na wsparcie i pomoc dyrektora, nauczycieli i Rzecznika Praw Ucznia.

        16lut
          • Tragedia Górnośląska

            W dniu 13.02.2020 w naszej szkole zakończył się cykl lekcji z historii dotyczący Tragedii Górnośląskiej 1945-1948. Uczniowie poznali tragiczne losy Górnego Śląska i jego mieszkańców (w tym także Gliwic) tuż po zakończeniu II wojny światowej. Tragedia Górnośląska zgodnie z definicją IPN to "represje wobec niewinnej ludności cywilnej Górnego Śląska po zakończeniu działań frontowych, podejmowanych głównie ze względów narodowościowych". Przez lata o tych wydarzeniach nie wolno było mówić, a tym bardziej pisać. Dopiero w latach 90-tych zaczęto spisywać wspomnienia, gromadzić dokumenty oraz pisać o tym tragicznym i mrocznym czasie, w ten sposób upamiętniając ofiary. Nasza szkoła złożyła wieniec oraz zapaliła znicz pod Pomnikiem Ofiar Wojen i Totalitaryzmów w Parku Chopina oraz uczciła pamięć minutą ciszy.

        11lut
          • Pierwszaki w bibliotece

            31.01.2020r. uczniowie klasy I odwiedzili naszą szkolną bibliotekę. Dzieci w bajkowych strojach wkroczyły do wypożyczalni przy dżwiękach piosenki "Witajcie w naszej bajce". Zostały serdecznie powitane przez panią biblotekarkę i starszych kolegów, którzy podzielili się swoimi doświadczeniami czytelniczymi, zachęcili do czytania i korzystania ze szkolnego księgozbioru. Pierwszaki zapoznały się z pomieszczeniem biblioteki, poznały zasady zachowania się w wypożyczalni i czytelni.
            Kulminacyjnym punktem spotkania było wybranie przez każdego ucznia ciekawej książeczki i jej wypożyczenie. Od tej chwili pierwszaki stały się oficjalnymi użytkownikami naszej biblioteki

        07lut
      • 05lut
      • 03lut
      • 03lut
          • Lekcje bez podręczników i zeszytów...

            Ta forma pracy jest uwielbiana przez uczniów, a stopień ich przygotowania do pracy projektowej jest zaskakujący. Ewaluacja zajęć prowadzonych bez podręcznika, ćwiczeń i zeszytu, potwierdza wysoki stopień zdobytej wiedzy o Marii Skłodowskiej - Curie. Różne źródła i sposoby zdobywania wiedzy oraz eksperymentowanie w klasie zamienionej w laboratorium, przyczyniło się do zainteresowania osobą polskiej noblistki i ugruntowania wiedzy na temat jej życia i wynalazków.

        30sty
          • Ferie w SP 2 - zabawne i pełne wrażeń. Zobaczcie sami! :)

            Podczas ferii zorganizowano dla uczniów wiele atrakcji, m.in. odbył się "Bal u Dziadka Mroza" połączony z zabawami i grami zespołowymi. W czasie balu wybrano najlepszych tancerzy. Odwiedziliśmy też bawialnię "Dżungla", Willę Caro, gdzie uczniowie podczas warsztatów tworzyli biżuterię, wybraliśmy się do kina, a na zakończenie tego cudownego i pełnego emocji czasu, wybraliśmy się do parku trampolin. Pobyt w tym niezwykłym miejscu, okazał się wspaniałą lekcją wychowania fizycznego. Skacząc na trampolinach, uczniowie rozwijali ogólną sprawność fizyczną, koordynację ruchową oraz kształtowali właściwą postawę ciała. Wspólne skakanie wprawiło wszystkich w znakomity nastrój, wyzwoliło mnóstwo pozytywnej energii.

        27sty
      • 08sty
          • Świętowanie przed świętami...

            Ostatni szkolny dzień przed przerwą śwąteczną z okazji Świąt Bożego Narodzenia jest wyjątkowy. Na szkolnej scenie odgrywane są jasełka, które w tym roku przygotowały panie Joanna Celebias i Agnieszka Śliwka. Uczniowie klasy VI w przepięknych strojach, zaczarowali widownię granymi przez siebie rolami. Wokalnie uroczystość uświetniła uczennica klasy V Lena Mandok, a muzycznie uczeń klasy III Paweł Skorynko. W tym roku uwagę zwróciły zupełnie nowe scenariusze jasełek, szczególnie autorski scenariusz pani Joanny Celebias, napisany i grany w śląskiej gwarze. Po jasełkach, uczniowie mieli świąteczne spotkania w klasach ze swoimi wychowawcami. Zza klasowych drzwi dochodziły zapachy świątecznych potraw i dźwięki śpiewanych kolęd i pastorałek.

        20gru
          • Rodzinne warsztaty świąteczne

            Rodzinne warsztaty świąteczne na stałe już wpisały się w kalendarz imprez organizowanych w ramach współpracy Szkoły Podstawowej nr 2 w Gliwicach z Pracownią Działań Artystycznych i Projektowych. Ich celem jest integracja mieszkańców osiedla Wilcze Gardło, a święta są do tego dobrym pretekstem. Frekwencja była duża i wszyscy świetnie się bawili. Uczestnicy zrobili śliczne ozdoby i miło było patrzeć jak współpracują babcie, mamy i tatusiowie z dziećmi.

        20gru
          • Magia świąt w świetlicy

            Ho! Ho! Ho! Magia świąt ogarnęła świetlicę. Dzięki zaangażowaniu dzieci sala wygląda bajecznie. Mikołaje z waty czy zimowe krajobrazy, to tylko niektóre z naszych prac. Zachęcamy rodziców do oglądania twórczości swoich pociech. Dla tych, którzy jeszcze nie wiedzą, każdego dnia wita się z nami świetlicowa żabka. Daje uczniom wiele radości, a przy okazji uczy opieki. Korzystając z okazji życzymy wszystkim Wesołych Świąt!

        15gru
      • 20gru
      • 20gru
      • 14gru
      • 14gru
          • Młodzi wielcy...

            Podsumowaniem realizowanego w klasie VIII projektu promującego naukę programowania, było wykonanie zadania przygotowanego przez współpracujących ze szkołą w tym projekcie programistów z firmy Softserve. Chętni uczniowie nie tylko zmagali się z trudną sztuką programowania, ale musieli też przystąpić do obrony swojej pracy, czyli zbudowanych przez siebie programów. W obecności programisty pana Marcina Sierżanta i nauczyciela informatyki Gabrieli Dylong, młodzi programiści dowiedli, że firmy programistyczne mogą szeroko otwierać dla nich drzwi. Na zdjęciu z nagrodami od firmy i już po "obronie", "młodzi wielcy" uczniowie klasy VIII, Mikołaj Ostrowski i Marcin Szumski. Gratulacje chłopaki!

        11gru
          • IV etap projektu "Our world"

            Uczniowie klasy III zakończyli realizację projektu "Our world". Ostatni etap realizowany we współpracy z panią Katarzyną Hajok - Bierkowską pomógł dzieciom zrozumieć funkcje plakatu jako artystycznego gatunku grafiki użytkowej, czyli zwrócenie uwagi odbiorcy, zainteresowanie tematem. Uczniowie poznali też cechy plakatu, takie jak prostota, zwięzłość, przejrzystość, czytelność. Jak zwykle z entuzjazmem przystąpili do twórczej pracy polegającej na wykonaniu plakatów, których tematyka wpisała się w realizowane przez szkołę działania ekologiczne.

        11gru
      • 10gru
          • Mikołajki

            W tym roku przyszedł do naszych uczniów Mikołaj. Miał duży brzuch, długą brodę i wyśmienity nastrój. Oprócz prezentów, przyniósł ze sobą garść humoru(podpowiedział dzieciom, że pięć jedynek to też piątka...). Taki Mikołaj bardzo przypadł dzieciom do gustu.

            Dziękujemy Mikołajowi, że pamiętał o naszych dzieciach.

        10gru
          • Andrzejkowy Dzień Piżamy...

            Andrzejki to czas zabaw połączony z różnego rodzaju wróżbami. Wróżenie z butów wywoływało dreszczyk emocji, przekłuwanie serca w celu poznania imienia przyszłego męża, powodowało wybuchy śmiechu, ale też niepokoju...W tym radosnym dniu uczniowie, i nie tylko oni, zamienili swoje ubrania na piżamy.

        29lis
          • Tydzień Ekologii

            W dniach od 25.11 do 29.11. 2019 r. w naszej szkole w ramach obchodów Tygodnia ekologii, realizowany był projekt edukacji ekologicznej dla klas I-VIII pod hasłem "Tworzywa sztuczne a środowisko".

            Podczas trwania projektu podejmowane były różnorodne działania m.in. lekcje tematyczne, również językowe, wykonane zostały gazetki tematyczne, prace plastyczne, instrumenty muzyczne. Cały czas w naszej szkole trwają zbiórki elektrośmieci oraz baterii, a w ramach akcji charytatywnej zbieramy plastikowe nakrętki. Wszystkie wytwory uczniów zostały zaprezentowane w klasach w postaci gazetek oraz wystaw.

        15gru
      • 29lis
          • BohaterON

            Nasza szkoła we wrześniu i październiku brała udział w akcji "BohaterON - włącz historię". Nasi uczniowie przygotowali wiele przepięknych laurek dla naszych powstańców, a na lekcjach historii przybliżony został im temat wojny i samego powstania. Nasi uczniowie żywo zainteresowali się tematem i aktywnie uczestniczyli w całym projekcie.

        22lis
          • Przerwany marsz

            15.11.2019 w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć po raz drugi przedstawicieli pokolenia "Dzieci wojny". W związku z realizacją "żywej lekcji historii" uczniowie wraz z dyrektorem i gronem pedagogicznym zorganizowali spotkanie pokoleń. Po występie uczniów, goście zostali zaproszeni na poczęstunek,a uczniowie klasy 8 przeprowadzili wywiad z naszymi gośćmi-świadkami historii. Uczniowie wysłuchali niezwykłych wspomnień z czasów wojny. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie i obecność.

        22lis
          • III etap projektu "Our world"

            W trzecim etapie projektu uczniowie próbowali swoich sił w wykonywaniu regionalnych wzorów. Na podstawie zgromadzonych w klasie, dzięki pomocy rodziców, materiałów ozdobionych takimi wzorami, pochodzących z domowych zbiorów babć i prababć oraz wykorzystując zasoby internetowe, uczniowie próbowali wiernie odtworzyć te wzory. Efekty przedstawiamy na zdjęciach i przesyłamy do Tajlandii.

        21lis
    • Partnerzy

      • Edukacja w Gliwicach
      • Projekt Erasmus+ TELE
      • Zapowiedzi

      • Zebrania z rodzicami odbędą się 14 V 24 r.

        22 IV 22 r. - Dzień Ziemi w naszej szkole

        23 IV 24 r. - konkurs "Matematyczna krzyżówka" dla uczniów klas IV - V

        23 IV 24 r. - popołudnie z karaoke i planszówkami dla klas IV - VII (16.00 - 17.30)

        25 IV 24 r. - wyjazd uczniów klas I - III do Muzeum Chleba, Nauki i Ciekawostek w Radzionkowie

        13 V 24 r. - warsztaty chemiczne dla uczniów klas I - III

        15 V 24 r. - Rodzinny Turniej Sportowy (16.00 - 18.00)

        29 V 24 r. - szkolny konkurs "Mały Omnibus" dla uczniów klas IV - VII

        7 VI 24 r. - wycieczka uczniów klas I - III do Parku Rozrywki Twinpigs w Żorach 

         


        Rok szkolny 2023/2024

        Lekcje i przerwy:

        8.00 - 8.45

        8.55 - 9.40

        9.50 - 10.35

        10.45 - 11.30

        11.40 - 12.25

        12.40 - 13.25

        13.35 - 14.20

        Jak zamówić obiad dla dziecka w szkole? Szczegóły pod linkiem.

         

        Działania w ramach programu "Laboratoria przyszłości"

        Klauzula informacyjna - zdalne nauczane

        #Gliwice2040 - informacja

        #Gliwice2040 - plakat

         

      • O szkole

      • Na korytarzu naszej szkoły znajduje się Szkolna skrzynka zaufania, której celem jest podejmowanie szybkich interwencji w trudnych sprawach dotyczących szkolnego życia, eliminacja zachowań aspołecznych, profilaktyka uzależnień, poprawa bezpieczeństwa uczniów w szkole.

         
         Telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka
         Nowy bezpłatny numer, pod którym dzieci
        i młodzież będą mogły otrzymać wsparcie psychologiczne to 800 12 12 12. 
         

        Sekretariat: poniedziałek - piątek w godzinach 7.30 - 15.30

        Pedagog:  Maria Królicka

        Poniedziałek: 8.30 - 14.30

        Wtorek: 8.30 - 13.30

        Środa: 13.30 - 16.30

        Czwartek: 8.30 - 13.30

        Piątek: 7.00 - 10.00


        Psycholog: Dawid Marszałek

        Poniedziałek: 8.00 - 10.30

        Środa: 9.40 - 12.40

        Czwartek: 8.00 - 11.00


        Warto przeczytać:
        Jak być rodzicem nastolatka?

        Dobrobyt czy dobrostan...
        O depresji
        Empatia

         

        Rodzice zainteresowani kontaktem z panem psychologiem, proszeni są o telefoniczne umawianie wizyt przez sekretariat.

        Logopeda: Grażyna Przystasz
        Środa: 10.30 - 15.00


        Biblioteka: Dorota Pielecka

        Poniedziałek: 8.45 - 9.50, 11.40 - 12.40, 13.35 - 14.30

        Wtorek: 8.40 - 8.55, 9.50 - 13.35

        Środa: 9.40 - 11.40, 13.25 - 14.25

        Czwartek: 8.55 - 9.50, 10.35 - 11.40

        Piątek: 8.00 - 11.00

        Dzień Bezpiecznego Internetu - 11 luty 2020r.

    • Herb Polski
    • Biuletyn informacji publicznej
      • Dziennik elektroniczny


    • Iinformujemy, że z dniem 2.12.2022 r. uruchomiony został gliwicki portal poświęcony  tematyce niepełnosprawności "Gliwice-Razem"


       gliwice-razem-logo