• Wydarzenia i imprezy cykliczne

1.

Dzień Chłopaka – rozrywkowa forma imprezy klasowej i szkolnej

2.

Pasowanie na ucznia kl. I – uroczystość z udziałem rodzin dzieci i całej społeczności szkolnej

3.

Święto Edukacji Narodowej – akademia szkolna

4.

Dzień Papieski – prezentacja multimedialna lub inna forma

5.

Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych

6.

Wieczór z książką – spotkania autorskie połączone z zabawą, konkursami        i bezpośrednim kontaktem z literaturą

7.

Narodowe Święto Niepodległości - akademia

8.

Dzień Pluszowego Misia – zabawowa forma kontaktu z literaturą (w ramach akcji „Cała Polska Czyta Dzieciom”)

9.

Andrzejki – konkursy połączone z zabawą i tańcami.

10.

Mikołajki – wyjazdy klasowe

11.

Koncert kolęd, jasełka – ogólnoszkolny przegląd kolęd w trzech językach

12.

Pasowanie na czytelnika – uroczystość biblioteczna dla uczniów kl. I

13.

Zabawa karnawałowa – bal przebierańców dla uczniów szkoły i dzieci ze środowiska lokalnego, konkurs RTM (aerobik, taniec)

14.

Okazjonalne popołudniowe spotkania integrujące środowisko – spotkania świąteczne, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Matki i Ojca

15.

Wigilie klasowe, śniadania wielkanocne

16.

Walentynki – poczta walentynkowa, rozrywkowa forma imprezy szkolnej.

17.

Dzień Kobiet, tłusty czwartek, powitanie wiosny – rozrywkowa forma imprezy szkolnej

18.

Przedstawienia wielkanocne

19.

Zgaduj – zgadula: konkursowa forma sprawdzenia wiedzy ogólnej uczniów    kl. I – III przygotowana przez Samorząd Uczniowski

20.

Święto Konstytucji 3 Maja – akademia

21.

Tydzień Ekologii + sprzątanie świata – prowadzenie szeregu akcji o tematyce ekologicznej + praktyczne działania uczniów, happeningi.

22.

Projekty ekologiczne – organizowane corocznie we współpracy z Polskim Klubem Ekologicznym w Gliwicach i Nadleśnictwem Rybnik.

23.

Działalność ekologiczna – LOP, spotkania z ciekawymi ludźmi – przyrodnikami (p. Pająk), organizacja „Żywych lekcji przyrody”, zbiórka kasztanów i żołędzi.

24.

Wyjścia do lasu – korzystanie ze ścieżki dydaktyczno – ekologicznej w Leśnictwie Smolnica, spotkania z leśniczym (p. Kulczyną), pogadanki, ognisko dla wszystkich uczniów szkoły.

25.

Miejskie zielone podchody – impreza przeprowadzana pod patronatem Wydziału Ochrony Środowiska, GOM-u, Polskiego Klubu Ekologicznego w Gliwicach, Oczyszczalni Ścieków i Nadleśnictwa Rybnik. Trzyosobowa drużyna z gliwickich klas III wraz z opiekunem wędruje ścieżką dydaktyczną, mijając stanowiska i odpowiadając na pytania. W przygotowanie podchodów włączają się rodzice naszych uczniów.

26.

Udział w akcjach charytatywnych, np. zbiórka plastikowych korków.

27.

Dzień Europejczyka – prezentacje multimedialna przygotowywane            przez uczniów n/t państw UE lub inną forma

28.

Codzienne głośne czytanie, organizowanie konkursów dla uczniów (w ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom”)

29.

Zawody sportowe

30.

Dzień Dziecka – wycieczki krajoznawcze lub inne

31.

Festyny integrujące środowisko lokalne

32.

Koncert kolęd i piosenek świątecznych dla rodzin uczniów - uroczystość popołudniowa

34.

Spotkania muzyczne – zapraszanie gości związanych z muzyką, przedstawianie sylwetek kompozytorów, wyjazdy do PSM

35.

Wyjazdy do teatru, kina

36.

Dni otwarte szkoły dla przyszłych uczniów i ich rodziców

37.

Prowadzenie kółek zainteresowań dostosowanych do potrzeb uczniów (teatralne, artystyczne, SKS, itp.)

38.

Organizowanie konkursów szkolnych

39.

Udział w międzyszkolnych konkursach i przeglądach